Δύο γκολ για Ι. Δήμα στο χθεσινό "διπλό" της Στουτγάρδης!

Νέα ενημέρωση από την Γερμανία και από τον συνοδό του Ιωσήφ Δήμα στην Στουτγάρδη, Χρήστο Μοσχόπουλο που μας έστειλε το παρακάτω μήνυμα:

"Ημέρα τετάρτη και ωρα Γερμανίας 17:45 ξεκίνα το ζεσταμα των ομάδων .

στον  αγωνιστικό χώρο βρίσκονται  παιδιά που έχουν γεννηθεί το 1999 και το 1998.

Είναι όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Ο Ιωσήφ ξεκίνησε λίγο συγκρατημένα αλλά όσο περνούσε ο χρόνος έμπαινε όλο και περισσότερο στο παιχνίδι.

Μερικές καλές τοποθετήσεις μερικές καλές πάσες. Η ομάδα του η κίτρινη δέχεται πρωτη γκολ. Ισοφαρίζει ο ίδιος με ενα γκολ που είναι μέσα σε αυτά που κανει συνήθως, ξεφεύγοντας στο σπριντ και πλασαροντας απο ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Στην συνέχεια η κίτρινη ομάδα, του Ιωσήφ πετυχαίνει δεύτερο γκολ κόντρα στην ροή του παιχνιδιού ισοφαρίζεται λίγο αργότερα και ολοκληρώνεται το ημίχρονο.

Ο Ιωσήφ δείχνει πολύ κουρασμένος αλλά ακούει προσεκτικά τις εντολές του προπονητή. Γι' αυτον είναι ενα σοβαρό πρόβλημα η γλώσσα αλλά κάνει την προσπάθεια του.

Ο κόουτς δείχνει καποιες κινήσεις που πρεπει να κανουν οι επιθετικοί και απευθύνεται στον Ιωσήφ.

Το δεύτερο ημίχρονο αρχίζει και στο δεκάλεπτο γίνεται μια φαση σαν αυτή που περιέγραφε ο κόουτς.

Ο Ιωσήφ έχει ηδη πονέσει στους προσαγωγούς αλλά δεν αφήνει την ευκαιρία να παει χαμένη μισο κοντρολ και σουτ κανει το 3-2 και παιρνει τα συγχαρητήρια του κόουτς και των συμπαικτών του.

Όσο περνάει ο χρονος έχει καταβληθεί απο κούραση άλλα και τις ενοχλήσεις που έχει καθώς εμφανώς πλεόν κουτσαίνει. Ο κόουτς τον φωνάζει και ενω περιμένουμε να τον αποσύρει τον τοποθετεί αμυντικό χαφ.

Ο Ιωσήφ αδιαμαρτυρητα συνεχίζει την προσπάθεια του. Άλλα νομιζω οτι περιμένει το σφύριγμα της λήξης σαν σωτηρία.

Πάντως και στην νέα θέση παλεύει με οσες δυνάμεις έχει. Η ομάδα του δέχεται δυο γκολ, το παιχνίδι ολοκληρώνεται.

Ο Ιωσήφ κουτσαίνει πλεον εμφανώς πονάει στους προσαγωγούς και αποσυρετε καθώς τον περιμένει αλλη μια δυσκολη μέρα.

Στα θετικά απο οτι φαίνεται οτι δεν ζήτησε αλλαγή".