Pages

Subscribe:

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Σκόραρε αλλά τραυματίστηκε ο Καφεντζής!

Νέα εντυπωσιακή νίκη για την παιδική ομάδα (Κ-15) του Αστέρα που επικράτησε το περασμένο Σάββατο 3-0 στο γήπεδο της Αγιάσου της Καλλονής αποδίδοντας παράλληλα όμορφο και ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Το πρώτο γκολ του Αστέρα σημείωσε ο Πατρινός, Νίκο; Καφεντζής στο 25ο λεπτό μετά από ασίστ του Γιώργου Αντζουλά, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε δύο φορές ο Τερεζίου μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών (55’-65).

Έτσι, η παιδική ομάδα του Αστέρα βρίσκεται στην πρώτη θέση της Σούπερ Λιγκ με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος και με τέρματα 6-0!

Να σημειωθεί πως έπαιξε στην βασική ενδεκάδα ο επίσης Πατρινός, Γιάννης Χριστόπουλος.

Τραυματίστηκε στον αγώνα ο Νίκος Καφεντζής έχοντας υποστεί διάστρεμμα πρώτου βαθμού!

Αστέρας: Πετεινάτος, Αλημίσης, Καφεντζής, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Γλέζος, Φωτόπουλος, Κανελλόπουλος, Μπασιώτης, Ρούνης, Τερεζίου, ενώ έπαιξαν ακόμα και οι Τσέκος, Πολυμενάκος, Παρασκευόπουλος, Μανωλάκος και Μπιτάκου.